• Lata doświadczeń w biznesie pralniczym
  • kontakt@mikroprzedsiebiorca-roku.pl

Sposoby usuwania plam za pomocą naturalnych produktów

Sposoby usuwania plam za pomocą naturalnych produktów

Tak się jakoś dzieje, że plamimy niechcący najbardziej ulubione ubrania, obrusy, serwetki itp. Coś zawsze kapnie znienacka i kłopot gotowy. Dobrze poznać dobry, sprawdzony sposób wywabiania tak zwanych trudnych plam i to za pomocą naturalnych produktów.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że im szybsza reakcja na niechciana plamę, tym szansa na stu procentowe pozbycie się jej, większa. Dlatego dobrze mieć zawsze w domu butelkę, białego octu. Do usuwania plamy potrzebna tez będzie czysta szmatka, soda oczyszczona i bawełniany ręcznik.

Oto procedura usuwania plamy-

– zwilżamy plamę czysta wodą, plama powinna być mokra

– na wilgotną już plamę nakładamy ostrożnie łyżeczkę sody oczyszczonej i łyżeczkę octu. Pomiędzy sodą a octem wystąpi reakcja chemiczna i jej skutkiem będzie spienienie .

– wytworzona wskutek reakcji chemicznej piana z octu i sody powinna znajdować się na plamię przynajmniej pięć minut, tak aby dobrze wsiąkła w materiał i wydobyła plamiący brud na powierzchnię materiału

– czystą i najlepiej w miarę miękką szczoteczką do zębów czyścimy zaplamione miejsce tak długo aż będzie czyste. W przypadku wyjątkowo opornych plam, trzeba powtórzyć czynności nakładania octu i sody nawet kilka razy, za każdym razem pamiętając o limicie czasowym nałożenia piany.

– za pomocą namoczonej w czystej, ciepłej wodzie ściereczki wycieramy odplamione już miejsce. Na wszelki wypadek można czynność powtórzyć pamiętając o tym, aby ściereczka była idealnie czysta.

Plamy na skórzanych butach można łatwo wywabiać naturalnym sokiem z cytryny, albo surową, startą na tarce cebulą

Plamy z tłuszczu (oliwa , masło) posypujemy na sucho zwykłą mąką ziemniaczaną i szczotkujemy delikatnie.

Plamy alkoholowe mają szansę zniknąć pod wpływem pocierania lodem, wodą utlenioną ,ale czerwone wino wymaga tez posypania solą i spłukania spirytusem.

 

Udostępnij:

Zobacz